Strona główna/Aktualności/Informacja o dalszym zamknięciu placówki

Informacja o dalszym zamknięciu placówki

1 Maja 2020

Drodzy Rodzice !

Mając na uwadze sytuację sanitarno- epidemiologiczną w naszym regionie Dyrektorzy Przedszkoli Publicznych wraz z Wójtem Gminy Gorzyce podjęli decyzję o dalszym zawieszeniu zajęć wychowania przedszkolnego w przedszkolach naszej gminy do 14 czerwca 2020r. Decyzję powyższą podjęto w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i Waszych rodzin. Dziękujemy bardzo za zrozumienie i życzymy zdrowia Wszystkim w tak trudnych czasach.

Nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

 

"Szanowni Państwo - po konsultacjach z Rodzicami - zajęcia w przedszkolach dalej zawieszone
W dniu wczorajszym podjąłem wspólnie z Dyrektorami Przedszkoli / Oddziałów Przedszkolnych decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w naszej gminie. Rozporządzenie rządowe stanowi, że przedszkola mogły zostać otwarte od 6.05.2020 r.
Ostateczne decyzje zostały oddane w ręce samorządu - organu prowadzącego. Pierwszą taką decyzję podjęliśmy wspólnie w dniu 4.05.2020 r.

Na moją prośbę Pracownicy poszczególnych placówek KONTAKTOWALI SIĘ PONOWNIE z Rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć. Z informacji Szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość Rodziców opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach - tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin.

Tym samym, mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie (wzrost zachorowalności -
http://www.psse.wodzislaw.pl/psse/index.php)
nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych do dnia 14.06.2020 r.

Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących, proszę o Wasze uwagi - nie wykluczam szybkiej częściowej zmiany decyzji jeżeli zajdzie taka konieczność (z uwagi na niemożliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem przez Rodzica/Rodziców) oraz jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco.

Drodzy Rodzice, dziękuję za Wasze mądre, wyważone opinie oraz zrozumienie i pomoc w podjęciu kolejnej trudnej decyzji!!! Dziękuję Pracownikom PP za szybki kontakt z Rodzicami i bardzo szybkie rozpoznanie tematu!"

D. Jakubczyk

do góry